Nová přívětivější pravidla pro přepravu kol v metru

Koncem března tohoto roku zavedl DPP Praha nové podmínky pro přepravu kol v rámci systému metra v Praze. Cílem je zatraktivnit veřejnou dopravu jako takovou a umožnit cestujícím kombinovat jízdu na kole s přepravou pomocí městské hromadné dopravy, což by mělo mimo jiné snížit využívání osobních automobilů v rámci metropole. Nově mohou cestující nastupovat do všech vagónů soupravy… Read More »

Na nástupištích ve stanici Anděl testují gumové nástavce pro vozíčkáře

Bezbariérovost městské hromadné dopravy v Praze je jedním z dlouhodobě ožehavých témat, a to se týká pochopitelně i metra. Vždy se přitom nezbytně nejedná o tak zásadní věci, jako je třeba absence výtahu ve stanici a podobně. V nejednom případě jsou to pro běžného člověka zdánlivé maličkosti, které však zásadně rozhodují o přívětivém a bezpečném bezbariérovém… Read More »

Pražané se snad konečně dočkají plného pokrytí metra mobilním signálem

Všechny cestující, kteří využívají služeb metra v Praze, trápí již mnoho let absence mobilního signálu v samotných tunelech. Jedná se přitom o dosti zásadní nepříjemnost, protože se mobilní zařízení, respektive nepřetržitá dostupnost a připojení k internetu staly důležitou součástí života mnoha lidí. Nyní se však rýsuje spolupráce, která by měla v tomto ohledu znamenat obrat k lepšímu. Již před… Read More »

Metro D na Žižkov s největší pravděpodobností nepojede

Už nějaký čas se oficiální pražské instituce i veřejnost zabývají otázkou týkající se výstavby a zprovoznění nového úseku D pražského metra, které by mělo spojit jih metropole s jeho centrem. Vedení prvních dvou etap, a to v úsecích Depo Písnice – Pankrác a Pankrác – Náměstí Míru, je již prakticky jistou záležitostí. Velkou neznámou je však další… Read More »

DPP hlásí: Na eskalátorech v metru stůjte napravo i nalevo!

Pro slušně vychované a ohleduplné obyvatele hlavního města platí v rámci eskalátorů v metru již mnoho let jedno nepsané pravidlo. To říká, že ti, kteří chtějí na eskalátorech stát, stojí napravo a ti, kteří chtějí jít, mají vyhrazený prostor nalevo. Jedinci, kteří toto pravidlo nedodržují, se nejednou setkají s výčitkami a nadávkami. Realita je ovšem taková, že… Read More »

25 toalet ve stanicích metra se dočká opravy

Celá řada veřejných toalet umístěných v rámci prostor pražského metra je v nevyhovujícím stavu, jak z hlediska opotřebení, tak z hlediska nároků moderní doby. Dopravní podnik – DPP se proto rozhodl, že alespoň část z nich projde rozsáhlou rekonstrukcí a modernizací včetně vybudování speciálně upravených toaletních kójí pro hendikepované. Celý projekt zahrnuje záchody na celkem 25 místech metra, a to na… Read More »

Dárkové předměty dopravního podniku

Pakliže patříte mezi fanoušky městské hromadné dopravy v Praze a je jedno, zda se vám více zamlouvají tramvaje, autobusy či soupravy metra, jistě vám udělá radost některý z dárkových předmětů s touto tématikou pocházející přímo z dílny samotného dopravního podniku. V současné době je navíc mnoho položek v akční slevě, a tak je možné je pořídit ještě výhodněji, než běžně. Zakoupit… Read More »

Plánované výluky metra pro rok 2016

I tento rok budou muset pražané a návštěvníci hlavního města počítat s jistými omezeními dopravního spojení v rámci metra, a to na trase A a trase C. V plánu je totiž několik rozsáhlejších oprav, které si nevyhnutelně vyžádají krátkodobá omezení na některých úsecích. S prvními komplikacemi se cestující budou muset vypořádat již během posledních dvou únorových víkendů, tedy 20.,… Read More »

Zkušební pokrytí tunelů metra mobilním signálem

Dnes 18. 1. 2016 je to přesně měsíc od chvíle, kdy byl mezi čtyřmi nově vzniklými stanicemi trasy A spuštěn zkušební provoz mobilní sítě v samotných tunelech pražského metra (doposud byl signál k dispozici jen ve stanicích). Cestujícím jsou mezi zastávkami Bořislavka a Nemocnice Motol k dispozici nejen služby volání a psaní SMS, ale také datové služby, a… Read More »

50 let od zahájení stavby metra v Praze

Je tomu již úctyhodných padesát let, co se fakticky začalo s výstavbou metra v Praze. Pohledem zpět je však její zahájení poněkud rozpačité, neboť 7. ledna roku 1966, kdy byl vykopán první symbolický výkop v ulici Opletalova, nevznikalo z tehdejšího pohledu metro, nýbrž takzvaná podpovrchová tramvaj. Rok na to se však nesl v duchu bouřlivých debat o tom, zda… Read More »