Plánované výluky metra pro rok 2016

By | 30.1.2016

Plánované výluky metra pro rok 2016

I tento rok budou muset pražané a návštěvníci hlavního města počítat s jistými omezeními dopravního spojení v rámci metra, a to na trase A a trase C. V plánu je totiž několik rozsáhlejších oprav, které si nevyhnutelně vyžádají krátkodobá omezení na některých úsecích.

S prvními komplikacemi se cestující budou muset vypořádat již během posledních dvou únorových víkendů, tedy 20., 21., 27. a 28. února, kdy mezi stanicemi Muzeum (C) a Pražského povstání (C) proběhne modernizace kolejových pražců (výměna dřevených za betonové). V tomto úseku bude během inkriminovaných dní pochopitelně zavedena náhradní autobusová doprava. Zbytek trati bude cestujícím k dispozici bez omezení.
Druhou výluku mohou pražané očekávat během třetího dubnového víkendu (16. a 17. 4.) na „Áčku“ mezi zastávkami Náměstí Míru a Depo Hostivař. Důvodem jsou opravy ve stanicích Želivského a Jiřího z Poděbrad, přičemž nejpodstatnější zde bude výměna výhybky v první jmenované zastávce.

Nejdelší plánovaná výluka a nejrozsáhlejší obnova je obligátně naplánována na prázdniny, konkrétně pak na období prvního až druhého červencového víkendu, tedy 2. až 10. 7. Ta se bude týkat úseku mezi Pankácí a Roztyly. Zde bude omezení způsobeno především rozsáhlou výměnou čtyř výhybek a křížení ve stanici Kačerov.