25 toalet ve stanicích metra se dočká opravy

By | 4.4.2016

25 toalet ve stanicích metra se dočká opravy

Celá řada veřejných toalet umístěných v rámci prostor pražského metra je v nevyhovujícím stavu, jak z hlediska opotřebení, tak z hlediska nároků moderní doby. Dopravní podnik – DPP se proto rozhodl, že alespoň část z nich projde rozsáhlou rekonstrukcí a modernizací včetně vybudování speciálně upravených toaletních kójí pro hendikepované. Celý projekt zahrnuje záchody na celkem 25 místech metra, a to na všech třech trasách. Většina se však nachází na trase B.

Bude se jednat o tyto stanice:

Trasa A – Dejvická, Jiřího z Poděbrad, Náměstí Míru, Skalka, Staroměstská

Trasa B – Anděl, Hůrka, Jinonice, Karlovo náměstí, Luka, Lužiny, Náměstí Republiky, Nové Butovice, Palmovka, Radlická, Stodůlky, Zličín

Trasa C – Budějovická, Florenc, Háje, I. P. Pavlova, Nádraží Holešovice, Pražského povstání, Roztyly, Vltavská
Zhotovitel bude vybrán na základě výběrového řízení. Konečnou cenu nelze nyní zcela přesně určit, protože tu stanoví až samotná vypsaná soutěž na dodavatele, ale odhady předpokládají celkové náklady okolo 180 milionů. Zhotovitel bude mít na kompletní rekonstrukci všech záchodů 5 let.

Dojde i na zdražení za použití

Vzhledem k vysokým nákladům na opravy, budou muset všichni, kdo budou chtít modernizované toalety využít, počítat se zdražením této služby, a to na dvojnásobek. Ze současných 5 korun, tak cena stoupne na 10 korun. Vybraný provozovatel pak bude povinen zajišťovat pravidelný provoz v jasně určených denních i večerních hodinách, uklízet prostory, poskytovat dostatečné množství hygienických potřeb a vykonávat běžné činnosti spojené s údržbou a opravami prostor.