Informační centrum na Muzeu se dočasně uzavřelo

By | 15.3.2015

Informační centrum na Muzeu se dočasně uzavřelo

Jen co došlo ke znovuotevření informačního centra ve stanici Anděl, rázem bylo uzavřeno to na Muzeu. V obou případech bylo uzavření plánované, přičemž důvodem byla oprava a zlepšení služeb pro cestující využívající městské hromadné dopravy v Praze. Infocentrum v první zmiňované stanici bylo uzavřeno již od ledna a dočkalo se úprav na přepážkové stěně, místa pro zákazníky a zlepšení přístupu. Společně se stavebními úpravami zde došlo i k úpravám otevírací doby, která umožňuje klientům přijít sem kdykoliv od sedmi ráno do devíti večer.

Infocentrum na Muzeu, které je přestupní stanicí metra a kříží se zde trasa A a trasa C, bude dle plánu uzavřeno až do června. Dočkat se má především nové klimatizované čekárny. Od roku 1996, kdy bylo zprovozněno, je toto v pořadí již druhá rekonstrukce. Reálně se bude nakrátko jednat o poměrně zásadní zásah do kvality tohoto typu služby v rámci DPP, neboť je toto centrum jedno z nejvíce vytížených kontaktních míst Dopravního podniku v Praze. Každý rok jeho služeb využije okolo 250 tisíc zákazníků.
V současnosti má Praha pouze sedm informačních center DPP. Čtyři z toho jsou alokovány v rámci stanic (kromě dvou zmíněných ještě na Hlavním nádraží a na Hradčanské), dvě na Letišti Václava Havla a jedno na Pražském magistrátu.